slide 1

Koszary Konfederatów

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
 Józef Kamycki
 
Witam po dłuższej przerwie.

Czym się ostatnio zajmowałem. Nie, nie winnicą - ta zarosłą po pachy. To co widać jest w kiepskiej jakości więc

 

zerknijcie tu:

 

koreus.vot.pl

 

 znajdziecie tam to co widać na budowie koszar dla konfederatów. Jakiś czas temu doszliśmy do wniosku, że  współczesnych wojen nie można prowadzić zbierając narwańców po lasach. Trzeba mieć i plac apelowy, i łaczność i kancelarię i pomieszczenia dla rekruta i kasyno dla kadry, a także strzelnicę i inne zabawki.

Murarze i cieśle zeszli z budowy. W takim stanie przekazuję aplikację specjalistom informatykom i grafikom komputerowym, aby porobili stosowne instalacji, położyli tynki i sztukaterie.

Zerknijcie za nasze bramy  - i jeśli sie Wam uda - zarejestrujcie się. Na razie anonimowo. Na ujawnienie nazwisk przyjdzie czas. Musimy policzyć tych co poszli by w ogień za sprawę, a o sprawie napisałem pod linkiem MISJA.

Do końca czerwca portal powinien lśnić. Teraz to bezpiecznie jest w urżędzie werbunkowym i pomieszczeniach dla rekruta. Bez obawy: deski Wam mna głowy nie spadną.

Pozdrawiam i zapraszam

Do Pana Ryszarda Opary i społeczności NeOn24

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

Tym razem będzie prośba z nutką oferty.

Szanowny Panie Ryszardzie.

      NeOn24 był tym medium na którym okrzepła doktryna gospodarcza i polityczna Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych „KoReUs’. Napisałem sporo notek i w większości przypadków oczekiwałem na : „a co oni na to?”. Komentarze pozwalały mi modyfikować rozwiązania lub pobudzały do kopania głębiej. Czasami zaciekle broniłem swojego, ale zwykle po jakimś czasie ustępowałem. Nie udałoby się bowiem napisać czegoś co pretenduje do „aspiracji politycznych i gospodarczych Polaków”, bez interakcji z żywymi ludźmi. Jest to zatem nasz wspólny dorobek i coś z tym dorobkiem trzeba by zrobić. Ostatnio sporo czasu poświęciłem na opracowanie narzędzia, które mogłoby się przydać do obalenia koteryjno-wasalnego sposobu sprawowania rządów w Polsce. Prosiłbym zatem Pana o objęcie przez NoOn24 patronatu medialnego nad tą inicjatywą. Cóż mogę oferować w zamian? - niewiele, pozalogiem i linkiem na powitalnej zakładce portaliku koreus.vot.pl

Blogerów i Komentatorów

     zapraszam i zachęcam do zintensyfikowania tematyki związanej z aspiracjami Polaków włączonych do naszego programu. Jak już wcześniej zapodawałem koncentrujemy się na 9-ciu tematach zebranych w trzy grupy.

Samorządność:

- elementy demokracji bezpośredniej na szczeblu centralnym,

- demokracja bezpośrednia na szczeblu lokalnym,

- samorząd gospodarczy.

Uwłaszczenie:

- uwłaszczenie narodu na zasobach naturalnych

- uwłaszczenie na suwerennym pieniądzu

- uwłaszczenie na własności produkcyjnej

Integracja gospodarcza i społeczna

- deproletaryzacja, partnerski model partycypacji

- związki gospodarcze o integracji produktowej

- integracyjne aspekty systemu podatkowego.

     W zakładce „DOKUMENTY” znajdziecie Państwo sporo opracowań najlepszych specjalistów z poszczególnych dziedzin. To dopiero początek i sporo osób zapowiedziało przesłanie swoich opracowań. Mile widziane byłyby recenzje tych materiałów na łamach NeOn24.

 

Naszą misją jest złamanie koteryjno-wasalnego systemu sprawowania władzy w Polsceukrytego za demokratyczną fasadą ordynacji wyborczej.

      Kto oglądał wybory od strony kuchni ten wie, ze obywatele pozbawieni są biernego prawa wyborczego. Jeśli jesteś z układu to musisz się skundlić do imentu przed „głównymi kadrowymi” kraju: Kaczyńskim lub Schetyną. Inaczej – bracie – profity dla Ciebie i rodziny odpływają w siną dal. Tu tkwi przyczyna powszechnego skundlenia naszej klasy politycznej.

      Jest jeszcze inna droga ale wygląda ona mniej więcej tak: jakiś niekumaty celebryta nagle otrzymuje, nie wiadomo skąd, kasę i zaplecze medialne i sprawa jest prosta. Wyznacza się taksę za poszczególne pozycje na liście. Powtarzam: kto tego nie widział ten nie wie. Ja zazwyczaj otrzymuję propozycję 7-go miejsca na liście za 50 tys. zł z tłumaczeniem, że ewentualną pozyczkę na ten cel odbiję sobie z łupów wyborczych.

Wielu tatusiów co to polityczną karierę dla swoich potomnych zaplanowało, z chęcią tę kase wykładają, aby synkowie się „w polityce otarli”.

My proponujemy następującą drogę:

  1. Społeczność, która wie czego chce,

  2. Think-tank, który to przełoży na papier w formie ustaw,

  3. Komitet Wyborczy Wyborców, który dostarczy zaplecza organizacyjnego

  4. Prawybory, które wyłonią „spójną programowo, kadrowo i pod względem przywództwa ekipę kandydatów”.

 

     Prawybory mają otworzyć drogę kariery politycznej dla każdego. Mają przywrócić bierne prawo wyborcze obywatelom. Zarejestrujcie się na naszym portaliku, przetestujcie i oceńcie, czy nasz szlachetny zamiar ma szansę na realizację.

Jak zatem będzie wyglądał nasz „lokal wyborczy”:

każdy uczestniczący w prawyborach otrzyma sześć głosów do rozdzielenia na różnych kandydatów delegując ich do pisania ustaw.

Lista

Tematyka

Krajowa (kandydat spoza Twojego okręgu wyborczego)

Samorządność

Uwłaszczenie

Integracja

Okręgowa (kandydat z Twojego okręgu wyborczego)

Samorządność

Uwłaszczenie

Integracja

Co w tym wszystkim jest najważniejsze: wyborca przekazuje tylko władze w zakresie napisania ustaw. Akt głosowania pozostawia dla siebie. Jest to praktyczna realizacji art. 4. naszej Konstytucji!!!!!!.

A tak to wygląda na portaliku.

 

No i to o co nam chodzi: spójna programowo, kadrowo i pod względem przywództwa ekipa do realizacji aspiracji politycznych i gospodarczych Polaków wyłoniona całkowicie oddolnie bez żadnej interwencji sił wyższych.

Zarzuca mi się, że nie jest to oferta skierowana do wszystkich. Tak – nie jest skierowana do osobników, którzy – z racji sprawowania tu agentury lub przyczyn związanych z wyznawaniem religii kupieckiej - odmawiają Polakom wszelkich aspiracji, skazując ich na życie w państwie według Kaczyńskiego lub Schetyny.

 

Szanowny Panie Ryszardzie, Drodzy Blogerzy i Komentatorzy. Wstawcie się gremialnie w naszych koszarach. Dajcie zaplecze społeczne tym, których widzielibyście na listach wyborczych.

 

Do 30 czerwca dane w zakładce PRAWYBORY są danymi testowymi służącymi także celom dydaktycznym. Możecie próbować do woli. Po tym terminie tabelki zostaną wyczyszczone i rozpoczniemy pracę na poważnie.

 

Przypominam: //koreus.vot.pl/

Region lubelski - prekursor modelu gospodarki rolno-spożywczo-prozdrowotnej?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

DSC03282 miniaturaCzy region lubelski może byc pionierem we wdrożeniu nowego modelu gospodarki rolno-spożywczo-prozdrowotnej?

Jest to pierwsza przestrzeń Wielobiegunowej Sieci Współpracy, projektu Stowarzyszenia KOREUS, mający na celu zmianę modelu gospodarki regionalnej województwa Lubelskiego w zakresie rolno-spożywczo-zdrowotnym.

W dniu 18.05.2019 roku w Lublinie, Konfederaci w składzie Jarek Utrata, Roman Klimczyk, Staszek Duszak i Andrzej Jędrzejewski zorganizowali debatę z udziałem przedstawicieli samorządu terytorialnego, przedstawicieli województwa jak również przedstawicieli lokalnej przedsiębiorczości i usług oraz przedstawicieli lokalnych grup działania na temat możliwości wzrostu dochodowości gospodarki rolno- spożywczej województwa lubelskiego w oparciu o nowy model działań związany z koncepcjami rozbusdowy kierunków pro ekologicznych i pro zdrowotnych z wykorzystaniem głównie sektorów roplno spożywczych. Województwo lubelskie ma szczególnie duży potencjał w tym zakresie ze względu na zarówno historyczne walory i stan rozwoju rolnictwa na tym terenie. Dodatkowo ważne są doświadczenia tego regionu w produkcji wyrobów ziołoleczniczych i potencjału w ekologicznych uprawach. Niemniej przedstawione wyniki pobieżnych badań statystycznych nie napawają radością - według ocen danych statystycznych w ciągu ostatnich lat zwiększyło się znacząco zużycie chemicznych środków ochrony roślin, co na pewno przekłada sie na pogorszenie proporcji upraw ekologicznych w stosunku do wielkoprzemysłowych upraw opartych na chemizacji.

Prof. Matyja: Dyplomatyczna bańka mydlana

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dziennik Narodowy

W Polsce mamy do czynienia z dyplomatyczną bańką mydlaną, której powodem jest uchwalenie ustawy Just Act 447 w USA. Od miesięcy czytamy w prasie i w internecie hasła tego typu: „zagrożenie dla dobra Polski”, „cios w polską suwerenność”, „okradanie Polski”, „Żydzi chcą od nas 300 mld dolarów”. Organizowane są liczne protesty i marsze, komentarze i konstrukcja czarnych scenariuszy nie ustają. Żydzi i Izrael oskarżają w odwecie Polaków o antysemityzm. W tych warunkach rodzi się nawet anty-antysemityzm. Krótko mowiąc, „mleko się wylało” – ale czy ta panika jest uzasadniona?

Czego Polacy mogą nauczyć się od Szwajcarów?

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Prof. Miroslaw Matyja

W ostatnich dniach w polskich i polonijnych mediach coraz częściej stykamy się z tekstami dotyczącymi porównania rekompensaty banków szwajcarskich na rzecz amerykańskich organizacji żydowskich przed 20 laty z aktualną „aferą“ dyplomatyczno-emocjonalną wokół ustawy 447 Act JUST. Czy to porównanie ma w ogóle sens? Niniejszy tekst powinien pomoc Czytelnikowi w znalezieniu odpowiedzi na to pytanie.
Jak było w Szwajcarii?
Proces obejmujący rekompensatę dla żydowskich ofiar banków szwajcarskich nazywany w skrócie Swissbankclaims, miał na celu zrekompensowanie utraconych przez Żydów ich aktywów w bankach szwajcarskich w latach 1933–1945. W 1996 r. w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się dyskusja zainicjowana przez Światowy Kongres Żydowski i adwokata Eda Fagana na temat działalności szwajcarskich banków w czasie II wojny światowej. Organizacja ta domagała się rekompensaty za zatrzymanie przez banki szwajcarskie żydowskich aktywów, których wlasciciele wyginęli w czasie wojny.

Prof. Matyja: Suwerenność państwowa kontra 447

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dziennik Narodowy

W Polsce panuje widoczne rozgoryczenie i gniew społeczeństwa, którego powodem jest uchwalenie ustawy 447 w odległym geograficznie państwie, jakim są USA? Czy ten bunt jest uzasadniony? Przecież Polska jest w pełni suwerennym państwem, a tzw. czynniki władcze, a więc reprezentanci Narodu strzegą polskiego raison d’être. Robią to niezależnie, patriotycznie, szerokokątnie i z wielkim zaangażowaniem.

Ale co ma wspólnego suwerenność państwa z ustawą 447, uchwaloną w USA wewnętrznie, demokratycznie i bez jakiegokolwiek wpływu lobbyingu? Wiemy, że suwerenność to zdolność do samodzielnego, niezależnego od innych podmiotów międzynarodowych sprawowania władzy politycznej we własnym państwie – albo przez grupę osób do tego upoważnionych albo bezpośrednio przez obywateli dla obywateli. Poza tym suwerenność zewnętrzna gwarantuje, że państwo jest niezależne od innych państw i organizacji międzynarodowych w podejmowaniu decyzji.

Nasze fora

Forum organizacyjne KOREUS
www.forum.koreus.pl
Forum związane z propagowaniem  ideii demokracji bezpośredniej
www.dblublin.fora.pl
Forum inicjujące idee współpracy sieciowej, platformy komunikacji poziomej między różnymi organizacjami
www.forum.zmieniaj.pl

 

Q

Prosimy o wsparcie finansowe na nasze działania.

Opracowujemy wiele różnych aspektów reform ustrojowych, działamy szeroko i w różnych sektorach państwowości.Potrzebni nam eksperci, staramy się organizować lokalne, regionalne imprezy edukacyjno, konsultacyjne, staramy się krzewić świadomość i potrzebę zmian. Organizujemy się w strukturach płaskich, bez liderów, "wiedzących lepiej", potencjalnych przewodników stada w wilczej skórze. Działamy w koncepcji działań współpracy i kooperacji, opierając nasze opracowania na współnym opracowywaniu wynikowych ustaleń przez powszechne uzgodnienia. Walczymy o lepszą Polskę, lepszy Świat. Nie wszytsko da się zrobić działaniami społecznymi i wolontariatem. Jakość kosztuje, a na byle jakość nie możemy sobie pozwolić. Dlatego jeśli i Ty chciałbyś dołożyć małą cegiełkę do lepszego jutra, wesprzyj nas swoimi działaniami lub jakąkolwiek darowizną. Zapewniamy, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Każda złotówka przeznaczona będzie na cele aktywnych działań w kierunku przygotowania i wdrożenia opracowywanych przez nasze zespoły Reform Ustrojowych

  Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych
ul. Leszczyńskiego 23, 20-068 Lublin
numer konta : NRB (IBAN): PL60160014621831993410000001 
dla wpłat krajowych: NRB : 60160014621831993410000001
BIC/SWIFT : PPABPLPK
bank: BGŻ BNP PARIBAS S.A.
ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Newsletter

Dołącz do naszego biuletynu i otrzymaj bieżące informacje o naszych działaniach

Wyślij

Kontakt

email : biuro[at]koreus.pl
Przedstawiciel : Andrzej Jędrzejewski - tel. 513 989 601
siedziba: 20-068 Lublin, ul. Leszczyńskiego 23