slide 1

Spotkanie robocze w Komisji Rolnictwa - Sejm RP

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

2017 11 07 15.03.43

 7 listopada odbyło się  w Sejmie RP spotkanie w którym na zaproszenie posła Jarosława Sachajko przedstawiliśmy interesujące nas tematrycznie zagadnienia :

 • Architektura monetarna
 • Wzajemne Umowy Wspólnie Kontrolowane ( forma działań gospodarczych oparta na współpracy podmiotów i osób fizycznych we wspólnym przedsięwzięciu działań i/lub produktowym)
 • Powszechny Samorząd Gospodarczy

Jak na początek współpracy tematyka zapewniająca dużo pracy nad dopracowaniem szczegółów i opracowaniem stanowiska uzgodnionego. Ustaliliśmy że zorganizowane będą tematyczne konferencje experckie w tych dziedzinach, na których będziemy starali się wspólnie opracować projekty, które będą mogły przejść drogę legistracyjną. Współpraca zapowiada się konstruktywnie, wkrótce będziemy zajmowali się konstruowaniem grup eksperckich w powyższych tematach, do czego zapraszamy wszystkie organizacje i kompetentne osoby w wymienionych tematach. Współpracę oferujemy w ramach preferowanego przez nas modelu wielobiegunowej współpracy sieciowej.

2017 11 07 15.56.05

2017 11 07 15.56.15

2017 11 07 15.03.01

 

2017 11 07 15.03.01

Spotkanie w Sejmie z posłami Sachajko i Kuleszą

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

2017 11 07 15.03.43W dniu 7 listopada Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych wraz z  wspólnie działającymi oddolnymi organizacjami i inicjatywami spotkała się w Sejmie z posłami:  Jarosławem Sachajko oraz  Jakubem Kuleszą

 Porządek spotkania dotyczył omówinienia oraz podjęcia planu działań zmierzających do rozpoczęcia inicjatyw w zakresie  :

 1. Ustroju monetarnego będącego stanem uzgodnienia po konferencji w Nowym Targu w tym omówienie ścieżki złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o naruszenie art. 227 Konstytucji RP.
 1. Ustroju gospodarczy - przekazanie informacji dotyczących naszych dalszych (po interpelacji złożonej przez posłów: Jarosława Sachajko, Pawła Skuteckiego i Agnieszki Ścigaj) działań których celem jest wprowadzenie wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych (WUWK) do krajowego systemu gospodarczego. Omówienie podjęcia możliwych   perspektywy wdrożenia WUWK  w obszar przetwórstwa rolno-spożywczego powiązanego z OZE (Odnawialne Źródła Energii).
 1. Przedstawienie  inicjatywy ustawodawczej Samorządu Gospodarczego, grupy  Klaster Polska Natura

Do czego dążymy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Co chcemy osiągnąć?

 1. Przeniesienie wyborczych ośrodków decyzyjnych z central partyjnych do lokalnych społeczności opartych o programowe ugrupowania obywatelskie, wyrosłe z oddolnych potrzeb obywateli
 2. Pełne, 100%-owe rozdzielenie personalne i strukturalne pięciu władz: ustawodawczej, wykonawczej, sądowniczej, władzy nad mediami i władzy nad systemem finansowym.
 3. Spowodowanie, aby Wyborcy otrzymywali konkretną, merytoryczną podstawę do podejmowania racjonalnych decyzji przy urnach w postaci oficjalnych propozycji programowych i personalnych, przedłożonych z wystarczającym wyprzedzeniem czasowym.
 4. Wyeliminowanie pieniądza, jako czynnika dominującego kampanię wyborczą.
 5. Ochronę procesu stanowienia prawa przed lobbingiem korporacyjnym.
 6. Umożliwienie Wyborcom odsunięcia swoich przedstawicieli od sprawowania powierzonej im funkcji – za niedotrzymanie „kontraktów wyborczych”.

Nasze fora

Forum organizacyjne KOREUS
www.forum.koreus.pl
Forum związane z propagowaniem  ideii demokracji bezpośredniej
www.dblublin.fora.pl
Forum inicjujące idee współpracy sieciowej, platformy komunikacji poziomej między różnymi organizacjami
www.forum.zmieniaj.pl

 

Q

Prosimy o wsparcie finansowe na nasze działania.

Opracowujemy wiele różnych aspektów reform ustrojowych, działamy szeroko i w różnych sektorach państwowości.Potrzebni nam eksperci, staramy się organizować lokalne, regionalne imprezy edukacyjno, konsultacyjne, staramy się krzewić świadomość i potrzebę zmian. Organizujemy się w strukturach płaskich, bez liderów, "wiedzących lepiej", potencjalnych przewodników stada w wilczej skórze. Działamy w koncepcji działań współpracy i kooperacji, opierając nasze opracowania na współnym opracowywaniu wynikowych ustaleń przez powszechne uzgodnienia. Walczymy o lepszą Polskę, lepszy Świat. Nie wszytsko da się zrobić działaniami społecznymi i wolontariatem. Jakość kosztuje, a na byle jakość nie możemy sobie pozwolić. Dlatego jeśli i Ty chciałbyś dołożyć małą cegiełkę do lepszego jutra, wesprzyj nas swoimi działaniami lub jakąkolwiek darowizną. Zapewniamy, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Każda złotówka przeznaczona będzie na cele aktywnych działań w kierunku przygotowania i wdrożenia opracowywanych przez nasze zespoły Reform Ustrojowych

  Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych
ul. Leszczyńskiego 23, 20-068 Lublin

Nest Bank S.A. ul. Wołoska 24 02-675 Warszawa NRB
(IBAN)                           PL 92 1870 1045 2083 1072 1245 0001
Dla wpłat krajowych nr:      92 1870 1045 2083 1072 1245 0001
BIC/SWIFT: NESBPLPW

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Newsletter

Dołącz do naszego biuletynu i otrzymaj bieżące informacje o naszych działaniach

Wyślij

Kontakt

email : biuro[at]koreus.pl
Przedstawiciel : Andrzej Jędrzejewski - tel. 513 989 601
siedziba: 20-068 Lublin, ul. Leszczyńskiego 23