slide 1

Lokalne strategie i działania zabezpieczenia się przed globalnym kryzysem żywnościowym

 Rezerwacja zakończona
 
0
Kategoria
imprezy sieciowe
Termin
2022-06-11 10:00 - 15:00
Miejsce
Lublin - Bolesława Prusa 8
20-064 Lublin, Polska
Telefon
503150112

W najbliższych miesiącach może pojawić się znaczący wzrost cen żywności oraz jej poważne niedobory. Odpowiedzią na te zagrożenia powinno być jak najszybsze przemyślenie sposobów zabezpieczenia się przed skutkami załamania się rynku rolno-spożywczego.

Dotyczy to zwłaszcza takich zagadnień jak: pozyskiwanie żywności ze źródeł naturalnych  i jej  przechowywanie, zwiększenie jej produktywności i dostępności, utrzymanie odpowiedniej diety oraz możliwości prawnych i organizacyjnych w zakresie lokalnej wymiany  żywności, tworzenia krótkich łańcuchów dostaw, lokalnych struktur sprzedaży bezpośredniej i systemów zaopatrzenia. 

W związku z powyższym podczas konferencji chcemy skoncentrować się na dwóch kwestiach. Po pierwsze zachęcić - dać impuls do lokalnej integracji pomiędzy dostawcami i odbiorcami żywności. Po drugie  wykazać, że oddolna integracja i kooperacja są niezbędne to tego, by  uruchomić mechanizmy społeczno-gospodarczego samorozwoju regionu.      

Chcemy, aby to wydarzenie zapoczątkowało długofalowe działania na rzecz usprawnienia lokalnej i regionalnej współpracy, pozyskiwania środków finansowych, wzmocnienia i usamodzielnienia podmiotów branży w celu zabezpieczenia suwerenności żywnościowej Lubelszczyzny..

 
 

Terminy

  • 2022-06-11 10:00 - 15:00

Lista uczestników

 Brak uczestników 

Nasze fora

Forum organizacyjne KOREUS
www.forum.koreus.pl
Forum związane z propagowaniem  ideii demokracji bezpośredniej
www.dblublin.fora.pl
Forum inicjujące idee współpracy sieciowej, platformy komunikacji poziomej między różnymi organizacjami
www.forum.zmieniaj.pl

 

Q

Prosimy o wsparcie finansowe na nasze działania.

Opracowujemy wiele różnych aspektów reform ustrojowych, działamy szeroko i w różnych sektorach państwowości.Potrzebni nam eksperci, staramy się organizować lokalne, regionalne imprezy edukacyjno, konsultacyjne, staramy się krzewić świadomość i potrzebę zmian. Organizujemy się w strukturach płaskich, bez liderów, "wiedzących lepiej", potencjalnych przewodników stada w wilczej skórze. Działamy w koncepcji działań współpracy i kooperacji, opierając nasze opracowania na współnym opracowywaniu wynikowych ustaleń przez powszechne uzgodnienia. Walczymy o lepszą Polskę, lepszy Świat. Nie wszytsko da się zrobić działaniami społecznymi i wolontariatem. Jakość kosztuje, a na byle jakość nie możemy sobie pozwolić. Dlatego jeśli i Ty chciałbyś dołożyć małą cegiełkę do lepszego jutra, wesprzyj nas swoimi działaniami lub jakąkolwiek darowizną. Zapewniamy, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Każda złotówka przeznaczona będzie na cele aktywnych działań w kierunku przygotowania i wdrożenia opracowywanych przez nasze zespoły Reform Ustrojowych

  Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych
ul. Leszczyńskiego 23, 20-068 Lublin

Nest Bank S.A. ul. Wołoska 24 02-675 Warszawa NRB
(IBAN)                           PL 92 1870 1045 2083 1072 1245 0001
Dla wpłat krajowych nr:      92 1870 1045 2083 1072 1245 0001
BIC/SWIFT: NESBPLPW

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Newsletter

Dołącz do naszego biuletynu i otrzymaj bieżące informacje o naszych działaniach

Wyślij

Kontakt

email : biuro[at]koreus.pl
Przedstawiciel : Andrzej Jędrzejewski - tel. 513 989 601
siedziba: 20-068 Lublin, ul. Leszczyńskiego 23